0553 190 60 10 Whatsapp resim ve iletişim hattı.

SAKAL EKİMİ

Sakal, yaşam tarzını değiştiren, erkeklerin kimlik oluşumuna katkı sağlayan ve ve psikolojik olarak erkekleri etkileyen bir olgudur. Sakal ekimi erkeklerin yanak bölgelerinde oluşan köselik durumu, sakalda azalma ve yanık gibi durumların giderilmesi için yapılan cerrahi bir yöntemdir. Kayseri sakal ekimi işlemi açısından oldukça zengin ve gelişmiş bir ilimizdir.

Sakal saç gibi değildir, kişiden kişiye göre az ya da çok olabilmektedir. Belirgin bir seviyede seyrek sakalı olan bir erkek bundan rahatsızlık duymayabilir. Bu neden ile genel olarak sakal ekiminde çok sık sakala gereksinim duyulmaz.

Kişide bölgesel olarak sakal kaybı varsa bu durumda yakındaki sakal sıklığında ekim uygulanarak, sakalın çevresi ile uyumlu hale gelmesi sağlanır. Eğer kişinin sakalı hiç yoksa bu durumda kişinin tercih ettiği sınıra ve sıklığa göre 1000-3000 kök arasında sakal ekim işlemi yapılabilmektedir. Tam anlamı ile köse bir kişide bıyık ve çene kısmına 400'er kök, favori kısmına 100'er kök yerleştirilebilir ve toplamda 1000 tane kök ile belirgin derecede anlamlı bir görünüm değişikliği elde edilir.

Kayseri sakal ekimi merkezleri bünyesinde yapılan ekim, saç ekimine oran ile biraz daha fazla dikkat edilmesi gereken bir yöntemdir. Ekim işlemi yapılırken köklerin donör alanından alınıp sakal olmayan bölgelere yerleştirilmesi ile yapılır. Lâkin saçlı bölgelerden kıllar alınırken kılların teker teker alınması lazımdır ve kılların tek olmasına dikkat edilmelidir. Eğer uygunsa sakal ekimi yapılırken ense bölgesinden çıkan kılların nakledilmesi daha iyi olmaktadır. Çünkü, ense kısmında bulunan kılların sakal kılları ile birebir aynı olduğu bilinmektedir. Kayseri sakal ekimi işlemi düşünüldüğünde eğer kişinin ensesinde yeterli miktarda kök yoksa kökler vücudun diğer kıllı bölgelerinden de nakledilebilir.

Sakal ekiminden sonra ekilen bölgede ekimden hemen sonra ekim sırasında kullanılan iğnelerin batırıldığı yerden çıkan kan pıhtısı nedeni ile koyu kırmızı bir görüntü oluşur ve ilk duşta temizlenir. Sakal ekilen bölge 24-48 saat sonra yıkanır ve yıkama sonrasında pıhtıların temizlenmesi ile ekilen sakallar görünür hale gelir ve 2-3 günlük sakal görünümü oluşur.

Sakal ekimi işleminden sonraki 3 gün dikkatli olunması gerekmektedir. Yüzün tahrişi ya da zedeleme gibi durumlardan uzak durulması gerekir. Kayseri sakal ekimi operasyonundan sonra yüzde kızarıklık, morluk tarzındaki olumsuz görüntüler oluşabilir. Bu iyileşme süreci en geç 10 gün içinde biter ve 10. günde ekilen kökler yerlerine oturmuş olur. Ekilen sakalın vücut tarafından daha iyi beslenebilmesi açısından ekim alanındaki kanlanmada artış olur ve buna bağlı olarak kıl köklerinde 2-3 gün içerisinde sivilce benzeri küçük kızarıklıklar meydana gelir. Bu görüntü 1-2 hafta sonrasında kaybolur ve yerini normal bir görüntüye bırakır.

Kayseri sakal ekim merkezi aracılığıyla yapılan işlemden sonra uzamaya devam eden sakal 15. günden sonra makasla kısaltılabilir ya da kendi haline bırakılır. Ekilen köklerin iyice yerleşmesi açısından ilk tıraş tercihen 1 ay sonrasında yapılmalıdır. Ekilen sakalların 1-2 ay içerisinde bir kısmında ya da tamamında şok dökülme adı verilen geçici dökülmeler meydana gelir. Geçici dökülmeler kişiden kişiye göre değişebilir. Bazı kişilerde hiç dökülme olmazken bazı kişilerde tamamı dökülür. Dökülen sakallar 2 ay sonra tekrardan uzamaya başlar ve 7 ila 8 ay sonra forma girmiş olur.

Sakal ekimi incelik gerektiren ve detaylı bir operasyon olduğu için dikkatli ve profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Kayseri sakal ekimi fiyatları da oldukça uygun olmakla birlikte ekim yapıldıktan hemen sonra 1 haftalık dönemde mimik hareketlerinize, yemek yerken yüzünüzü çok oynatmamaya ve ilk birkaç gün sıvı gıdalar ve püre şeklindeki besinleri tüketmeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca saç ekimi için de sektörün en iyilernden olan vegayı tercih edebilirsiniz.

Büyük şehirlerdeki saç ekim merkezlerinin dışında saç ekim merkezi açısından zengin olan illerimizden bir tanesi de Kayseri’dir. Merkezimizde uzman kadromuz ve deneyimli ekibimizle güvenle Kayseri’de sakal ekimi işlemi yaptırabilirsiniz.

bilgi@vegasacekimi.com

VEGA SAÇ EKİM MERKEZLERİ