0553 190 60 10 Whatsapp resim ve iletişim hattı.

PRP TEDAVİSİ

Saç ekimi sırasında uygulanan PRP işlemi, ekim işleminin sonrasında yara iyileşmesini ve saç uzamasına hız kazandırmak amacı ile yapılan bir tedavi yöntemidir. PRP tedavisi ile amaçlanan, seyrelmiş, dökülen, gücünü ve sağlıklı yapısını kaybetmiş saç köklerinin yeniden hayat verilmesidir. PRP tedavisi gören kişilerde saç dökülmesinin azaldığı ve uygulanan alanda saç tellerinin kalınlaştığı görülmüştür.

Saç ekiminden sonra PRP uygulaması yapılan kişilerde, yara iyileşmesi epeyce kısa bir zamanda gerçekleşir. Ameliyat sonrasında ortaya çıkan kabuklanma ve kızarıklıklar oldukça hızlı bir biçimde düzelir ve ekilen köklerin saç uzatma oranı artar.

PRP tedavisi olması gerekenden epeyce fazla trombosit içeren, kişinin kendine ait doğal plazma sıvısı olarak bilinmektedir. PRP’de yapılan ise, aslında kişinin kendi kanıdır. Kullanılan kişinin kendi kanı olduğundan ötürü herhangi bir reaksiyonunun ortaya çıkması olanaksızdır. PRP tedavisi alerjik tepkimeye yol açmaz.

Kayseri PRP saç tedavisi, dokunun yenilenmesi yöntemi ile gerçekleşen, saç kaybının azaltılmasına ve zayıflayan saç köklerinin güçlendirilmesi hedeflenerek gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir.

PRP saç tedavisi uygulamasında; saçları ile alakalı problem yaşayan kişilerden alınarak hazırlanan 10 cc ölçeğindeki kan, laboratuvar şartlarında ayrıştırılarak kırmızı kan hücreleri elde edilir. Hazırlanan bu kırmızı kanda bulunan trombositlerin, akyuvarların, pıhtılaşmaya yardımcı etkenlerin ve PGF’lerin belli bir uygulamadan geçirilmesi ile PRP tedavisi için lazım olan plazmalar hazır hale getirilmiş olur. Elde edilen bu plazma saç dökülmesinin ilk olarak başladığı ya da saç köklerinin zayıfladığı bölgelere enjekte edilir ve PRP tedavisi tamamlanmış olur.

Kayseri PRP terapisi ile kullanılan bu teknik yaklaşık 30 dakikada bitmektedir. Yapılan işlemin sonrasında gerçekleştirilen işleme yönelik herhangi bir sızı ve iz oluşmamaktadır. Saç derisine uygulanan plazmanın saç derisine enjekte edilmesinden sonra kişi, günlük hayatına geri dönebilir. Üç ay sonra da ayda bir sefer olmak üzere yenilenen bu uygulamanın sonucunun uzun süreli görmesi için, yılda bir defa olmak üzere işlemin yenilenmesi tavsiye edilir.

PRP yani asıl adı ile Platelet Rich Plasma tedavi yöntemi cilt yenileme, kırışıklık, sivilce ve yara izlerini kapatmak için kullanılan bir tekniktir. Kök hücre prensibine uygun hale getirilen PRP tedavi yönteminde ilk olarak yapılan işlem kişiden alınan kanın ayrıştırılarak santrifüjden geçirilmesidir. Santrifüj işlemi ile birlikte kırmızı kandan plazmalar elde edilir. Bu plazmalar mezoterapi uygulaması ve dolgu tekniği işlemi ile kişinin cildinde bir canlandırma yapar. Bu işlem ile cilde işlenen plazmalar, kök hücrelerinin naklini ve artmasını sağlayan uzama etkisinin salgılanmasında yer alır. PRP tedavi işleminde kişinin kendi kanından elde edilen spesifik bir plazmanın işlenmesi, tedavisi hayata geçirilen kişiye kan nakli ile geçen hastalık veya alerjik reaksiyon riskini ortadan kaldırmış olur. Yapılan uygulamada acı hissedilmez ve işlem bitiminde bir iz kalmaz. Bu da PRP tedavi yöntemini, diğer yöntemlere kıyasla daha da avantajlı hale getirmektedir.

Yapılan çalışmalar sonucunda dekolte, boyun, saç ve yüz bölgelerinde de uygulanabilen PRP tedavi tekniğinin diğer avantajları da aşağıdaki gibidir:

-Prp yönteminin yapılması ve uygulanması oldukça kolay ve güvenlidir. -Cildi tekrardan canlandıran ve yapıcı özelliklere sahiptir. -Yeni kolajen dokuyu meydana getirmesinin haricinde derinin tüm hayatsal fonksiyonlarına yardımcı olur. -Deriyi doldurarak tekrar gençleştirir. Böylelikle kırışıklıkların ve çizgilerin ortadan kalmasına destek olur. -Prp tedavi yönteminin sonucu uzun sürelidir. Genetik ya da mevsimsel sebepler ile saçı dökülen ve bunu bir problem olarak gören kişiler, saçları eski gücünü kaybetmiş, zayıflamış herkes PRP tedavisi yaptırabilmektedirler.Kayseri PRP tedavisi fiyatları da tedavi merkezilerinde oldukça cazip hale getirilmiştir. Size kalan ise sadece karar vermektir.


Vega Kayseri Saç Ekimi letişim : 0553 190 60 10 numarasından ulaşabilirsiniz.

bilgi@vegasacekimi.com

VEGA SAÇ EKİM MERKEZLERİ