0553 190 60 10 Whatsapp resim ve iletişim hattı.

BIYIK EKİMİ

Bıyık; erkeğin kimliğinin oluşmasındaki en önemli kriterlerden bir tanesidir ve bıyığın olmaması kişide sosyal sorunlar yaratabilmektedir. Bıyığın hiç olmaması gibi az olması, bir bölgede çıkıp diğer bölgede çıkmaması, bıyık bölgesinde yara veya yanık izi olması, saçkıran gibi nedenler ile dökülmesi de aynı şekilde kişide estetik problem yaratabilmektedir.

Bıyık ekimi ile düzeltilebilen durumlardan bazıları şunlardır; köseliğe bağlı olarak hiç bıyık çıkmaması, az olması, ameliyat izleri, ince olması, yara ya da yanık izi olması, saçkıran nedeniyle ile bir kısmının dökülmesi, simetrik olmaması.

Bıyık ekiminde önemli olan detaylar; Kötü yapılan bir bıyık ekimi kişiyi mutlu etmekten ziyade ekim yaptırdığına pişman edebilir. Bu nedenle ekim yaptıracak kişi aşağıda yazan detayları bıyık ekimini yapacak doktora muhakkak sormalı, olumlu ve kendisini memnun edici yanıt almalıdır. Eğer ki mümkünse sakalın boyun bölgesinden alınacak kökler ekilmelidir. Sakal kılları ile bıyık kıllarının yapısı benzerdir.

Köklerin hepsi tekli ekilmelidir. 2-3 tane kök içeren greft tipinde bıyık ekilmesi durumunda tıraş olunduğunda ciltte çirkin demet şeklinde bıyık görüntüsü oluşur. Bıyık ekimindeki en önemli noktalardan bir tanesi de köklerin ekim açısıdır. Ekim açısı 25-30 derece olmalıdır, bu açılar ile ekilmeyen bıyıklar, bıyığın çalı gibi görünmesine neden olur ki; kişinin bıyıkları uzadığında karşı istikamete diken gibi çıkar.

Bıyık ekimi hiç bir zaman kanal açılarak yapılmamalıdır. Çünkü kanal açma aletleri 2 mm–2.5 mm'lik kesiklere neden olur ve bunlar cilt yüzeyinde çukurluk yapar. Kişi bıyıklarını kestiğinde bu çukurluklar kötü gözükür. Ekim işlemi 0.6 mm'lik ve kesici olmayan delici iğneler kullanılarak yapılmalıdır bu şekilde ekim yapıldığında jiletle tıraş olunduğunda bile ciltte çukurluk görünmez.

Bıyık ekiminde öncelikli amaç, kök ölümü riski olmadan, olabildiğince verimli ve seri bir biçimde alanda çalışma yapılmasıdır ve bu da sadece FUE yöntemi ile gerçekleşebilir. Bıyık ekimi esnasında kullanılan ince uçlu cihazlar, ne donör alandan saç kökleri alınırken, ne de saç köklerini bıyık bölgesine yerleştirirken, kişide ekim yapıldığına dair bir iz ya da görüntü oluşturmamaktadır. Bıyık ekim işlemi yapıldıktan sonra, ense bölgesindeki niteliklerini korumaya devam eden nakledilen kıl kökleri, bir süre sonra çıkmaya başlar. Bu neden ile bıyık alanı belirli zamanlarda kısaltılmalıdır. Özellikle bıyık ekimi uygulaması yapılırken, çok ve yoğun kıl kökü nakli, birbirine yakın yerleştirme tercih edilmez. Çünkü bu tipte yapılan bıyık ekim işleminde, bıyık alanının dar olmasından dolayı, beslenme problemi ortaya çıkacaktır.Kayseri bıyık ekimi uygulanırken ilk olarak dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de ekim sıklığı, kılların beslenmesi dikkate alınarak yapılmasıdır. Bunun sonucunda, yaklaşık 4 ay sonra ekim yapılan kıllar tutunup, doğal büyüme döngüsüne geçtiklerinde tekrar bıyık ekimi işlemi yapılarak, seyrekliğin düzeltilmesi sağlanmış olur.

Kayseri bıyık ekimi uygulaması yalnızca doktor tarafından yapılmalıdır. Çünkü bıyık ekimi başka kişilere yaptırılmaması gereken kadar detaylı ve ince bir girişimdir. Kökler alındığı anda hemen ekilmelidir. Çünkü biriktirilip sonradan ekim yapılması, köklerin uzun süre oksijensiz kalıp ölmesine neden olur.

Bu detaylara dikkat edilmesi ile birlikte ekilen her kök tutar ve çıkan bıyıklar gerçek bıyıklardan fark edilmeyecek kadar doğala yakın bir görüntü ile çıkar. Tam da bu yüzden bıyık ekimi işleminin bir profesyonel ekip ile uygulanması ya da muhakkak ekim konusunda tecrübeli doktora yaptırılmalıdır.

Ömrünüz boyunca yüzünüzün en görünen yerinde taşıyacağınız bıyıklarınızda işlem yaptırmadan önce ayrıntılı bir biçimde araştırmalısınız. Kayseri bıyık ekimi fiyatları

konusunda da detaylı araştırma yapmanızı öneririz.

Bıyığınızın açıklık olan kısmını resmini whatsapp üzerinden gönderiniz. 0553 190 60 10

bilgi@vegasacekimi.com

VEGA SAÇ EKİM MERKEZLERİMİZ

saç ekim merkezleri